Ambasada Republike Kazahstan u Republici Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini i Crnoj Gori odbila je izdati neophodne vize šesterici fudbalskih reprezentativaca.
Nakon što su Sanjin Prcić, Elvis Sarić, Dennis Hadžikadunić, Dario Đumić, Adi Nalić i Jusuf Gazibegović nisu otputovali u Nur Sultan sa svojim saigračima, ova odluka je “ublažena”, pa su fudbalski Sturma i Malmoa naknadno dobili vize za Kazahstan.
Iz NSBiH su nakon problema sa vizamom kazali kako su poduzete “sve potrebne aktivnosti oko putovanja naših tima, što je zaista nehvatljivo da je čak i šesterici igrača bh. reprezentacije uskraćeno izdavanje viza ”, naglašeno je i kako je Savez iskoristio sve raspoložive resurse, zatražio i pomoć UEFA -i.
Ipak, moguće je da je riječ o osveti Kazahstane prema reprezentaciji BiH, odnosno prema našoj državi.
Naime, prema informacijama portala Sportske.ba, prilikom gostovanja u Kazahstani u Bosni i Hercegovini početkom septembra, peterici reprezentativaca nad ovim zemljama ukrašeni su za ulazak u BiH.
Kazahstanci su tada dopušteni iz Finske u BiH i njihovi igrači nisu dobili odobrenje za odlazak na našu teritoriju, navodi portal za pomenuti.