Miralem Pjanić otpisan je u ekipi Barcelone.
Bh. veznjak nije u planovima Ronalda Koemana za novu sezonu, a klub bi najradnije da ga proda i da se riješi njegove visoke plate.
Koeman je govorio o Pjaniću nakon utakmice sa Real Sociedadom (4:2) i objasnio je zašto ga nije bilo tu.
“Imamo 27 igrača, moram izostaviti četiri, a svi savršeno znaju njegovu situaciju. Trener sam koji uvijek daje priliku mladim igračima, koji su budućnost ovog kluba”, rekao je Koeman.
Na temu Pjanić danas je na press konferenciji govorio i predsjednik Barcelone Joan Laporta.
“Ne razmatramo prodaju igrača sa visokim platama ako su u planovima tenera. Zašto su Pjanić, Umtiti, Coutinho i Collado van ekipe? To su sportske odluke, mada, da smo htjeli da ih prodamo bolje bi bilo da su igrali da se pokažu. Razlozi njihovog izostanka su trenutno sportske prirode”, rekao je Laporta.
Pjanić je protekle sezone također bio u nemilosti Ronalda Koemana. Nizozemac mu je pružio šansu u 30 susreta, a većinu vremena je proveo na klupi.
Bh. veznjak se povezuje sa prelaskom u Juventus i svakako se nadamo da će on uskoro naći tim u kojem će igrati.