Torinski Juventus veoma je blizu dogovora sa brazilskim Santosom o transferu 19-godinjeg napadača Kaija Jorgea.
Bianconeri su za usluge mladog fudbalera brazilskog tima ponudili tri miliona eura i po svemu sudeći posao bi mogao biti veoma brzo završen.
Predsjednik Santosa Andres Rueda priznao je kako su pregovori u toku, ali da klub još nije donio konačnu odluku.
“Pregovaramo sa Juventusom. Oni ga žele, ali još nismo odlučili hoćemo li ga sad prodati ili će ostati u klubu do januara kada će otići besplatno. Doslovno smo primorani da ga izgubimo”, rekao je Rueda.
Kaio Jorge važi za velikog talenta brazilskog fudbala. On je od 2018. godine član prvog tima Santosa, a za ovu ekipu je odigrao 84 utakmice i zabio je 17 golova.
Pored mladog brazilskog fudbalera, Juventus je u pregovorima i sa Sassuolom oko angažovanja sjajnog veznjaka Manuela Locatellija.
Pregovori u ovom slučaju međutim ne idu kako treba. Sassuolo je već dva puta odbio ponude Stare dame kojoj je Locatelli glavna meta ovog ljeta.
Također, sa torinskim velikanom se povezije i reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić, no i u ovom slučaju za sada nema nikakvog dogovora.
Juventus u novu sezonu ulazi sa velikim ambicijama. Na klupu se vratio Max Allegri i cilj je da se titula vrati u Torino.