Niška policija uhapsila je O.P. (18) iz Aleksinca zbog sumnje da je tokom tuče naneo teške povrede Aleksi Stojmenoviću (25), zbog kojih je mladić potom preminuo. Policija je takođe uhapsila i M. S. (1995) i Z. T. (2003) iz Aleksinca zbog sumnje da su izvršili krivično delo učestvovanje u tuči. Postoji osnovana sumnja da je O. P, 16. maja, u jednom restoranu u Aleksincu udario 25-godišnjeg mladića i naneo mu teške telesne povrede od kojih je on kasnije preminuo.
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Nišu, osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova i on će, uz krivičnu prijavu, biti priveden.
On je, nakon tuče u restoranu u Nišu izbačen na pločnik. Iako nije imao vidljivih povreda kasnije se ispostavilo da je imao krvarenje u mozgu i povrede kičmene moždine. Beogradski mediji prenose da je obdukcijom tela utvrđeno je da je njegova smrt nasilna, a ne prirodna. Kobna je bila povreda koju je mladić zadobio u predelu vrata.
Ekipa Hitne pomoći brzo je reagovala i zatekla je mladića u besvesnom stanju na trotoaru ispred restorana u kome se slavio rođendan.
Stanovnici Aleksinaca su se juče okupili u 15 časova na platou ispred Doma kulture povodom smrti Alekse S. i najavili preko društvenih mreža da će se okupljati svakog dana u 15 časova “dok se istina ne utvrdi i počinioci pohapse”.